Zwiedzanie lotniska

W poniedziałek 20 marca uczniowie klas drugich pojechali zwiedzać Port Lotniczy w Goleniowie. Celem było zapoznanie z pracą na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat budowy samolotów i ich przeznaczenia, m.in. do oprysków , gaszenia pożarów i szkolenia pilotów, a także zostały oprowadzone przez panią Martę Kołodziej pracownika lotniska po terminalu pasażerskim. Ciekawostką była informacja o lądowaniu na lotnisku jednego z największych samolotów na świecie - Boeing 747 cargo.

Ciekawą atrakcją było zobaczenie, a nawet wejście do środka nowoczesnego wozu strażackiego. Duże wrażenie zrobiła wielkość pojazdu i jego wyposażenie. Spotkanie ze strażakami i opis ich pracy na lotnisku wzbudził we wszystkich uczestnikach podziw.

Dziękujemy bardzo pani Marcie i panu Arkadiuszowi za zorganizowanie wycieczki na miejscu oraz wszystkim pracownikom lotniska, którzy przyjęli nas ciepło,  miło i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.