Zachęcamy do czytania!

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." (Cytat pochodzi z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej, 1600 r.)

 Nikogo nie trzeba przekonywać, że wychowanie młodego pokolenia jest bodajże najważniejszym zadaniem społeczeństwa. Im więcej w tym procesie planowania, celowości i stanowczości nad spontanicznością, akcyjnością, przypadkowością, tym mniej problemów i więcej spokoju w rodzinie, szkole czy kraju. Jak w każdym długofalowym działaniu następują trudności czy popełniane są błędy. Nie wszystkie metody sprzed lat pozytywnie wpływają na kształtowanie młodego człowieka, choćby zabronione prawnie, ale kultywowane gdzieniegdzie bicie pasem.
W wychowaniu dzieci zawsze warto skorzystać ze wsparcia, jakiego udzielają nie tylko pracownicy instytucji, ale i, co oczywiste, fachowa literatura, której próbkę pozwalamy sobie Państwu przedstawić. Ta nasza oraz rankingów internetowych i portalu Lubimy Czytać są warte uwagi. Każdą z pozycji można nie tylko nabyć w księgarniach internetowych, czy w sieci Empik, ale także wypożyczyć z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie.

 

Wyboru pozycji książkowych dokonała dla Państwa Magdalena Minda.