Telefoniczna profilaktyka

W klasie 6 A odbyła się lekcja profilaktyczna poświęcona tematyce uzależnienia od telefonu komórkowego, którą poprowadziła pani pedagog Beata Noworolska. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o tym, czym jest uzależnienie od telefonu oraz jakie mogą być jego skutki dla zdrowia, relacji z rówieśnikami i funkcjonowania w szkole.

Podczas zajęć uczniowie poznali również objawy uzależnienia od telefonu, takie jak m.in. częste sięganie po niego, trudność w przerwaniu korzystania czy odczuwanie niepokoju bez dostępu do urządzenia. Uczniowie mieli okazję zastanowić się nad własnymi nawykami, a także otrzymali praktyczne wskazówki, jak unikać nadmiernego korzystania z telefonu. Wśród nich znalazły się m.in.: ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem, odkładanie telefonu przed snem, rozwijanie zainteresowań oraz spędzanie czasu z rówieśnikami w sposób aktywny.

Celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów oraz kształtowanie umiejętności dbania o równowagę między światem online a codziennym życiem.