Ciekawa lekcja doradztwa zawodowego

26.11.2019 r. uczniowie klasy VI c udali się do firmy Seepoint w Goleniowie na lekcję z zakresu doradztwa zawodowego.

Na początku pani Prezes Magdalena Żelazowska szczegółowo omówiła specyfikę firmy, rynki działalności (polski i skandynawski), a także rodzaje druków: sublimacyjny, solwentowy, uv. Ważnym punktem było przedstawienie istoty zawodu drukarza oraz przybliżenie stanowisk, które powstały, aby umożliwić prawidłowe zarządzanie i kierowanie firmą, np. sekretarka, księgowa, pracownik biurowy w zakresie przyjmowania zamówień w języku angielskim, grafik komputerowy, logistyk.
    Uczniowie mieli możliwość obejrzenia całej firmy ze szczególnym uwzględnieniem hali produkcyjnej, na której znajdowały się drukarki wielkoformatowe, urządzenia wycinające i służące obróbce. Mogli także zobaczyć, jak wygląda proces realizacji zamówienia od jego złożenia przez stworzenie grafiki, druku, wycięcia, do przygotowania w celu wysyłki. Największe wrażenie zrobiły na uczniach nowe technologie wykorzystywane w tej dziedzinie, aby usprawnić proces produkcji, np. sterowanie laserem przez komputer przy pomocy pada konsoli.
    Pani Prezes wyjaśniła również kwestie wynagradzania pracowników, motywowania, roli wyjazdów integracyjnych oraz ekologii w tym recyklingu na terenie firmy.
    Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali pani Prezes, a w dowód wdzięczności ofiarowali pamiątkowy dyplom dla całej firmy.
    To będzie na długo zapamiętana przez uczniów lekcja doradztwa zawodowego, o czym będą im przypominać pamiątkowe torby, magnesy, firmowe breloki, długopisy oraz naklejki, za co serdecznie podziękowali.