Warsztaty kulinarne

Nawyki żywieniowe mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Ubiegły tydzień uczniów klasy 1b upłynął pod znakiem poznawania zasad zdrowego odżywiania. Nauczyli się, jak dokonywać odpowiednich wyborów, aby czuć się i wyglądać dobrze.

Klasę 1b 9 listopada odwiedziła wykwalifikowana dietetyczka, pani Hania z projektu SportuJemy i przeprowadziła warsztaty dietetyczno-kulinarne. Zajęcia zorganizowane zostały z inicjatywy firmy SuperDrob.

Pani Hania pokazała dzieciom, jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych przekąsek i potraw. Uświadomiła im również, jak niezdrowe jedzenie wpływa na życie i zdrowie. Następnie zostały przeprowadzone warsztaty, podczas których uczniowie samodzielnie wykonali zdrowszą wersję batonika Kinder Country oraz propozycję drugiego śniadania, czyli tortillę z szynką i warzywami. Wszystkim bardzo podobały się te zajęcia, a szczególnie etap końcowy, czyli próbowanie stworzonych przez siebie dań. Po zajęciach uczniowie wręczyli Pani podziękowanie i pamiątkowy brelok z symbolem naszej szkoły, dinozaurem. Za zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie, które będzie przypominało o tym miło spędzonym dniu.