Podziemny Szczecin

Uczniowie klasy 7C podczas jednodniowego wyjazdu do Szczecina (15 czerwca) skorzystali z szeregu atrakcji, jakie przygotowane są w parku trampolin Fun Jump.

Trampoliny, basen z gąbkami, miejsce do gry w koszykówkę, strefa akrobacji - to tylko niektóre atrakcje, z których uczniowie mieli okazję skorzystać i świetnie się bawić.

Następnie klasa udała się do centrum miasta, gdzie mogła uczestniczyć w żywej lekcji historii podczas zwiedzania podziemnych tras Szczecina. Uczniowie zwiedzając muzeum mogli zobaczyć, jak podczas II Wojny Światowej wyglądało życie w schronie, który mógł pomieścić 5 tysięcy osób. Na trasie zwiedzania był również mural w światłach UV, nagrania archiwalne oraz unikalne zdjęcia miasta. Kolejna część wystawy to Zimna Wojna - gdzie zrekonstruowano radiowęzeł, pomieszczenia dowództwa i załogi z tamtego okresu. Ostatnim punktem muzeum było miejsce gdzie można zrobić super zdjęcia na tle symboli Szczecina z okresu PRL-u, zobaczyć plan filmowy z kultowej komedii "MIś", czy wystrój mieszkania.