Mistrz szachownicy

W poniedziałek 28 maja 2018 roku odbył się tradycyjny już IX Turniej Szachowy o Mistrzostwo Zespołu Szkół "Szkolna 13". W rywalizacji wzięło udział ponad 30 młodych szachistów. Walczono o tytuł Dużego i Małego Mistrza Szachownicy w roku szkolnym 2017/18.

Po zaciętych 7 rundach rywalizacji zwyciężył zeszłoroczny Mały Mistrz Szachownicy, Gabriel Golanowski (6,5 pkt.) z klasy IVa i uzyskał tytuł Dużego Mistrza Szachownicy. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Dawid Jawny z klasy Va (6 pkt.) , a trzecie ubiegłoroczny mistrz Adam Chlubek (5,5 pkt.) z klasy VII a. Małym Mistrzem Szachownicy został Antoni Tunkiewicz z klasy III a 5 pkt., który wyprzedził rewelację turnieju Klaudię Rojszczak  (5 pkt.)z klasy II a oraz Filipa Poznańskiego z (5 pkt.) z klasy III b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę. Szansa na rewanż już za rok!