Licealiści w szczecińskim Ośrodku Teatralnym Kana

Nasi uczniowie klas licealnych: II A, II B, III mieli okazję nawiązać współpracę ze szczecińskim Ośrodkiem Teatralnym Kana. Teatr Kana to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Szczecina z długą tradycją.

Został on założony w 1979 roku przez instruktora teatralnego Zygmunta Duczyńskiego. Do najważniejszych spektakli granych na deskach teatru należy zaliczyć m.in.: Być, Widowiskowa Noc, Moskwa — Pietruszki, Sit-down tragedy.

06.11.2023 - Uczniowie klasy II B obejrzeli spektakl Światy możliwe w reżyserii Krzysztofa Popiołka. Sztuka porusza ważne tematy orbitujące wokół etycznej kondycji człowieka, źródeł dawnych i współczesnych konfliktów zbrojnych oraz metod, w jaki sposób poprawić relacje międzyludzkie w skomplikowanym, zglobalizowanym świecie. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej poprowadzonej przez samego reżysera, któremu zadawali wiele intrygujących pytań.

18.12.2023 - Uczniowie klas II A, II B, III wzięli udział w zajęciach, warsztatach teatralnych zorganizowanych w naszej szkole i przeprowadzonych przez panią Wiktorię Chojnacką, doktorantkę Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i pracowniczkę Teatru Kana. W trakcie warsztatów uczniowie dyskutowali na temat historii i roli teatru w życiu człowieka, Stworzyli również plakaty w formie tzw. mapy-myśli, dotyczące ich skojarzeń z teatrem, kulturą sceniczną.

06.02.2024 - Uczniowie klas II A i II B mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. Niecierpki w reżyserii artystki Bibiany Chimiak. Zwieńczeniem wyjazdu do Teatru Kana była rozmowa uczniów z panią Bibianą, która opowiedziała o początkach swojej przygody ze sceną.

 

Całość współpracy naszych licealistów ze szczecińskim teatrem koordynował historyk – pan Maciej Wójcik, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.