Wycieczka do Warszawy

Dnia 12.04.2018 uczniowie klas Va i VIa wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Milewską, p. Magdaleną Bielczuk oraz p. Magdaleną Jurczak wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem było zwiedzanie Sejmu, na które zaprosił nas poseł Sylwester Chruszcz.

Po wielu godzinach podróży zobaczyliśmy serce naszej stolicy, czyli Stare Miasto oraz przeszliśmy ulicą Nowy Świat. Następnie udaliśmy się na ulicę Wiejską, gdzie po dokładnej kontroli i uzyskaniu przepustek weszliśmy do budynku Sejmu RP. Pani przewodnik, oprowadzająca naszą wycieczkę po kompleksie budynków , opowiadała, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Zapoznała zwiedzających z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów oraz odpowiadała  na pytania bardziej dociekliwych uczniów.
 Zwiedziliśmy sale parlamentarne, makietę kompleksu sejmowego oraz sale konferencyjne, a w jednej z nich spotkaliśmy  się z posłem Chruszczem, który osobiście opowiedział nam, jak wygląda praca posła. Na korytarzach sejmowych dzieci spotykały innych znanych posłów.
 Najważniejszym miejscem, które zwiedziliśmy, była sala posiedzeń, widziana z balkonu, to znaczy z miejsca dedykowanego fotoreporterom i ważnym osobistościom. Na tzw. galerii  czekała na nas kolejna niespodzianka – spotkanie z goleniowską posłanką Magdaleną Kochan.
Po licznych wrażeniach mogliśmy odpocząć i nabrać sił w restauracji sejmowej, gdzie podano nam smaczny obiad, który jedliśmy na  sali razem ze znanymi posłami.
Niestety czas zwiedzania dobiegł końca i musieliśmy wracać do Goleniowa, ale nasze wspomnienia  zostaną na całe życie.
 Serdecznie dziękujemy posłowi Sylwestrowi Chruszczowi oraz p. Małgorzacie Milewskiej za zorganizowanie  wycieczki.